RLR07C66R5FSRE5
Mfr.Part #
RLR07C66R5FSRE5
Description
RES 66.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Length :
7.62mm
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
66.5Ohms
Radiation Hardening :
No
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C66R5FSRE5
Vishay / Dale RLR07C66R5FSRE5
Through Hole 66.5Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,