RLR07C6652FRR36
Mfr.Part #
RLR07C6652FRR36
Description
RES 66.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
66.5kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C6652FRR36
Vishay / Dale RLR07C6652FRR36
66.5kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,