RLR07C6650FRRE723
Mfr.Part #
RLR07C6650FRRE723
Description
RES 665 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
665Ohms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
7.62mm
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Published :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C6650FRRE723
Vishay / Dale RLR07C6650FRRE723
Through Hole 665Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,