RLR07C6493FPBSL
Mfr.Part #
RLR07C6493FPBSL
Description
RES 649K OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
649kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C6493FPBSL
Vishay / Dale RLR07C6493FPBSL
649kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,