RLR07C6491FRRE623
Mfr.Part #
RLR07C6491FRRE623
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
6.49kOhms
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Operating Temperature :
150°C
Lead Free :
Contains Lead
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RLR07C6491FRRE623
Vishay / Dale RLR07C6491FRRE623
Through Hole 6.49kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,