RLR07C6341FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C6341FSRE623
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Tolerance :
±1%
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
6.34kOhms
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
16 Weeks
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR07C6341FSRE623
Vishay / Dale RLR07C6341FSRE623
Through Hole 6.34kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,