RLR07C62R0GMB14
Mfr.Part #
RLR07C62R0GMB14
Description
RES 62 OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging :
Bulk
Lead Free :
Contains Lead
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
M (1%)
Power Rating :
250mW
Resistance :
62Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C62R0GMB14
Vishay / Dale RLR07C62R0GMB14
62Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,