RLR07C6230GSB14
Mfr.Part #
RLR07C6230GSB14
Description
RES 623 OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
623Ohms
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Power Rating :
250mW
Package / Case :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C6230GSB14
Vishay / Dale RLR07C6230GSB14
623Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,