RLR07C6201GSBSL
Mfr.Part #
RLR07C6201GSBSL
Description
RES 6.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Not Applicable
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
6.2kOhms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Width :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C6201GSBSL
Vishay / Dale RLR07C6201GSBSL
6.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,