RLR07C61R9FSRE7
Mfr.Part #
RLR07C61R9FSRE7
Description
RES 61.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
61.9Ohms
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Length :
7.62mm
Package / Case :
Axial
Diameter :
2.29mm
Published :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Non-RoHS Compliant
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RLR07C61R9FSRE7
Vishay / Dale RLR07C61R9FSRE7
Through Hole 61.9Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,