RLR07C6194FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C6194FRRSL
Description
RES 6.19M OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
32 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
6.35mm
Resistance :
6.19MOhms
Datasheets
RLR07C6194FRRSL
Vishay / Dale RLR07C6194FRRSL
6.19MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,