RLR07C6192FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C6192FSRE623
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Radiation Hardening :
No
Resistance :
61.9kOhms
Power Rating :
250mW
Mount :
Through Hole
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Datasheets
RLR07C6192FSRE623
Vishay / Dale RLR07C6192FSRE623
Through Hole 61.9kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,