RLR07C6042FSRE823
Mfr.Part #
RLR07C6042FSRE823
Description
RES 60.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
60.4kOhms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.62mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Composition :
Metal Film
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Datasheets
RLR07C6042FSRE823
Vishay / Dale RLR07C6042FSRE823
Through Hole 60.4kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,