RLR07C5622FRRE8
Mfr.Part #
RLR07C5622FRRE8
Description
RES 56.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
7.62mm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
56.2kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C5622FRRE8
Vishay / Dale RLR07C5622FRRE8
Through Hole 56.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,