RLR07C5621FPBSL
Mfr.Part #
RLR07C5621FPBSL
Description
RES 5.62K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Package / Case :
Axial
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Number of Terminations :
2
Power Rating :
250mW
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Resistance :
5.62kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C5621FPBSL
Vishay / Dale RLR07C5621FPBSL
5.62kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,