RLR07C5620GSRE5
Mfr.Part #
RLR07C5620GSRE5
Description
RES 562 OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
562Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Datasheets
RLR07C5620GSRE5
Vishay / Dale RLR07C5620GSRE5
562Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,