RLR07C5604GRRE823
Mfr.Part #
RLR07C5604GRRE823
Description
RES 5.6M OHM 2% 1/4W AXIAL
Length :
7.62mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
32 Weeks
Metal Film
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Tolerance :
±2%
Resistance :
5.6MOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C5604GRRE823
Vishay / Dale RLR07C5604GRRE823
Through Hole 5.6MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,