RLR07C54R9FSRE523
Mfr.Part #
RLR07C54R9FSRE523
Description
RES 54.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Composition :
Metal Film
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Resistance :
54.9Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Not Applicable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RLR07C54R9FSRE523
Vishay / Dale RLR07C54R9FSRE523
Through Hole 54.9Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,