RLR07C5363FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C5363FRRE5
Description
RES 536K OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
536kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C5363FRRE5
Vishay / Dale RLR07C5363FRRE5
536kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,