RLR07C5360FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C5360FRRE5
Description
RES 536 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance :
536Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C5360FRRE5
Vishay / Dale RLR07C5360FRRE5
536Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,