RLR07C5234FRRE7
Mfr.Part #
RLR07C5234FRRE7
Description
RES 5.23M OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Composition :
Metal Film
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
32 Weeks
Diameter :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
7.62mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Resistance :
5.23MOhms
Datasheets
RLR07C5234FRRE7
Vishay / Dale RLR07C5234FRRE7
Through Hole 5.23MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,