RLR07C5232FSRE623
Mfr.Part #
RLR07C5232FSRE623
Description
RES 52.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Mount :
Through Hole
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Length :
7.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
Resistance :
52.3kOhms
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR07C5232FSRE623
Vishay / Dale RLR07C5232FSRE623
Through Hole 52.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,