RLR07C51R0GMRSL
Mfr.Part #
RLR07C51R0GMRSL
Description
RES 51 OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance :
51Ohms
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
M (1%)
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Power Rating :
250mW
Datasheets
RLR07C51R0GMRSL
Vishay / Dale RLR07C51R0GMRSL
51Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,