RLR07C5113FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C5113FRRSL
Description
RES 511K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Width :
2.29mm
Length :
6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Resistance :
511kOhms
Datasheets
RLR07C5113FRRSL
Vishay / Dale RLR07C5113FRRSL
511kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,