RLR07C5111GSRE6
Mfr.Part #
RLR07C5111GSRE6
Description
RES 5.11K OHM 2% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
5.11kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C5111GSRE6
Vishay / Dale RLR07C5111GSRE6
5.11kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,