RLR07C5103GRRSL
Mfr.Part #
RLR07C5103GRRSL
Description
RES 510K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±2%
Resistance :
510kOhms
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C5103GRRSL
Vishay / Dale RLR07C5103GRRSL
510kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,