RLR07C5103GMRSL
Mfr.Part #
RLR07C5103GMRSL
Description
RES 510K OHM 2% 1/4W AXIAL
Axial
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
510kOhms
Length :
6.35mm
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Datasheets
RLR07C5103GMRSL
Vishay / Dale RLR07C5103GMRSL
510kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,