RLR07C5102FMR36
Mfr.Part #
RLR07C5102FMR36
Description
RES 51K OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
19 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
M (1%)
Package / Case :
Resistance :
51kOhms
Datasheets
RLR07C5102FMR36
Vishay / Dale RLR07C5102FMR36
51kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,