RLR07C50R0GSRE6
Mfr.Part #
RLR07C50R0GSRE6
Description
RES 50 OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Not Applicable
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
50Ohms
Package / Case :
Datasheets
RLR07C50R0GSRE6
Vishay / Dale RLR07C50R0GSRE6
50Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,