RLR07C4R70GMRE5
Mfr.Part #
RLR07C4R70GMRE5
Description
RES 4.7 OHM 2% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
4.7Ohms
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Length :
7.62mm
Failure Rate :
M (1%)
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Published :
Package / Case :
Datasheets
RLR07C4R70GMRE5
Vishay / Dale RLR07C4R70GMRE5
Through Hole 4.7Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,