RLR07C4R32FMRSL
Mfr.Part #
RLR07C4R32FMRSL
Description
RES 4.32 OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Lead Free :
Contains Lead
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
4.32Ohms
Datasheets
RLR07C4R32FMRSL
Vishay / Dale RLR07C4R32FMRSL
4.32Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,