RLR07C49R9FRR36
Mfr.Part #
RLR07C49R9FRR36
Description
RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Composition :
Metal Film
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
49.9Ohms
Datasheets
RLR07C49R9FRR36
Vishay / Dale RLR07C49R9FRR36
49.9Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,