RLR07C49R9FRBSL
Mfr.Part #
RLR07C49R9FRBSL
Description
RES 49.9 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Resistance :
49.9Ohms
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Length :
6.35mm
Width :
2.29mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR07C49R9FRBSL
Vishay / Dale RLR07C49R9FRBSL
49.9Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,