RLR07C4872FRRE5
Mfr.Part #
RLR07C4872FRRE5
Description
RES 48.7K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Published :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
48.7kOhms
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR07C4872FRRE5
Vishay / Dale RLR07C4872FRRE5
48.7kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,