RLR07C4704GMBSL
Mfr.Part #
RLR07C4704GMBSL
Description
RES 4.7M OHM 2% 1/4W AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
32 Weeks
Resistance :
4.7MOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
M (1%)
Width :
2.29mm
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Datasheets
RLR07C4704GMBSL
Vishay / Dale RLR07C4704GMBSL
4.7MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,