RLR07C4703GRR3623
Mfr.Part #
RLR07C4703GRR3623
Description
RES 470K OHM 2% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
470kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR07C4703GRR3623
Vishay / Dale RLR07C4703GRR3623
470kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,