RLR07C4700GSRE7
Mfr.Part #
RLR07C4700GSRE7
Description
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Mount :
Through Hole
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
470Ohms
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR07C4700GSRE7
Vishay / Dale RLR07C4700GSRE7
Through Hole 470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,