RLR07C4700GSRE623
Mfr.Part #
RLR07C4700GSRE623
Description
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
7.62mm
Radiation Hardening :
No
Width :
2.29mm
Resistance :
470Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Datasheets
RLR07C4700GSRE623
Vishay / Dale RLR07C4700GSRE623
Through Hole 470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,