RLR07C4700GRBSL
Mfr.Part #
RLR07C4700GRBSL
Description
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL
Width :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
470Ohms
Datasheets
RLR07C4700GRBSL
Vishay / Dale RLR07C4700GRBSL
470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,