RLR07C4700GPBSL
Mfr.Part #
RLR07C4700GPBSL
Description
RES 470 OHM 2% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
6.35mm
Resistance :
470Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Width :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Datasheets
RLR07C4700GPBSL
Vishay / Dale RLR07C4700GPBSL
470Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,