RLR07C4420FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C4420FSRSL
Description
RES 442 OHM 1% 1/4W AXIAL
Factory Lead Time :
18 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
442Ohms
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Length :
6.35mm
Datasheets
RLR07C4420FSRSL
Vishay / Dale RLR07C4420FSRSL
442Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,