RLR07C4303GSRE6
Mfr.Part #
RLR07C4303GSRE6
Description
RES 430K OHM 2% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±2%
Length :
6.35mm
Diameter :
2.29mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Lead Free :
Contains Lead
Contact Plating :
Lead, Tin
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
430kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Non-RoHS Compliant
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RLR07C4303GSRE6
Vishay / Dale RLR07C4303GSRE6
Through Hole 430kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,