RLR07C4301GRRE7
Mfr.Part #
RLR07C4301GRRE7
Description
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Not Applicable
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Mount :
Through Hole
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Resistance :
4.3kOhms
Tolerance :
±2%
Series :
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
18 Weeks
Datasheets
RLR07C4301GRRE7
Vishay / Dale RLR07C4301GRRE7
Through Hole 4.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,