RLR07C4224FRRSL
Mfr.Part #
RLR07C4224FRRSL
Description
RES 4.22M OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.29mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
32 Weeks
Length :
6.35mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Resistance :
4.22MOhms
Datasheets
RLR07C4224FRRSL
Vishay / Dale RLR07C4224FRRSL
4.22MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,