RLR07C4220FSRSL
Mfr.Part #
RLR07C4220FSRSL
Description
RES 422 OHM 1% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
422Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
6.35mm
Width :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RLR07C4220FSRSL
Vishay / Dale RLR07C4220FSRSL
422Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,