RLR07C4220FRRE523
Mfr.Part #
RLR07C4220FRRE523
Description
RES 422 OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
2
Length :
7.62mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Military, MIL-PRF-39017/01, RLR07
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
422Ohms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR07C4220FRRE523
Vishay / Dale RLR07C4220FRRE523
Through Hole 422Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,