RLR07C4123FSBSL
Mfr.Part #
RLR07C4123FSBSL
Description
RES 412K OHM 1% 1/4W AXIAL
Metal Film
Other Names :
RLR07C4123FSBSL-MIL
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Features :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistance :
412 kOhms
RoHS :
Non-Compliant
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.250 L (2.29mm x 6.35mm)
2
Height - Seated (Max) :
Datasheets
RLR07C4123FSBSL
Vishay / Dale RLR07C4123FSBSL
412 kOhms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,