RLR07C4122FRRE823
Mfr.Part #
RLR07C4122FRRE823
Description
RES 41.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
41.2kOhms
Package / Case :
Failure Rate :
R (0.01%)
Published :
Tolerance :
±1%
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.29mm
Length :
7.62mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C4122FRRE823
Vishay / Dale RLR07C4122FRRE823
Through Hole 41.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,