RLR07C4023FMR36
Mfr.Part #
RLR07C4023FMR36
Description
RES 402K OHM 1% 1/4W AXIAL
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
402kOhms
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RLR07C4023FMR36
Vishay / Dale RLR07C4023FMR36
402kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,