RLR07C3R57FMB14
Mfr.Part #
RLR07C3R57FMB14
Description
RES 3.57 OHM 1% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.250L 2.29mmx6.35mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Resistance :
3.57Ohms
Factory Lead Time :
9 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
M (1%)
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Width :
2.29mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Lead Free :
Contains Lead
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR07C3R57FMB14
Vishay / Dale RLR07C3R57FMB14
Through Hole 3.57Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,